EUROOKNA

Výchozím materiálem pro výrobu eurooken je normovaný lepený třívrstvý hranol IV68 , IV78 a IV 92 z dřevin: smrk - SM, borovice - BO, dub - DB a meranti - ME. Hranol může být v provedení s krycími venkovními lamelami nenapojovanými nebo napojovanými na tzv. cink.

Ve všech těchto variantách je zabezepečena pevnost hranolu, nicméně z estetických důvodů se napojovaný hranol používá hlavně pod krycí nátěry nebo tmavší lazury.

Celoobvodové kování MACO MULTIMATIC zajišťuje eurooknům vysoký uživatelský komfort při zachování jednoduchosti a spolehlivosti ovládání. Toto kování je opatřeno IS čepy splňující bezpečnost okna, polohovací pojistkou pro špatnou manipulaci a protiprůvanovou pojistkou.

Standardem je mikroventilace u křídel otvíravě sklopných tzv. čtvrtá poloha kliky (MACOnavod-drevo.pdf).

Izolační dvojskla mají standardně tloušťku 24mm. Kombinací složení izoskel a vzácného plynu Argonu dodáváme standardně U (kW) od 1,1 W/m2K.
Izolační trojskla mají tloušťku 36mm a hodnotu U (kW) od 0,7 W/m2K.
Současně si lze vybrat ze široké nabídky doplňkových skel: bezpečnostních (Connex), protihlukových (rW =42 dB), ornamentálních a reflexních.
Nabízíme možnost osazení distančního rámečku tzv „teplým rámečkem „ CHROMATEC ultra F několika barev, popřípadě nerezovým nebo ocelovým, pro zvýšení izolace celého izoskla.( odkaz do tech knihovny IZOSKLA) Skryté připevňování zasklívací lištou do drážky pod silikon zvyšuje komfort celého okna.

Okapnice systému DONAU jsou dalším příspěvkem k lepší funkci okna a vylepšení jeho vzhledu. Standadrní je i osazení okapnice křídlové.

Povrchovou úpravu prvků provádíme vodou ředitelnými barvami ZOBEL(SRN) a ADLER(Rakousko). Systém nanášení barev je třístupňový, přičemž první základní nátěr se nanáší máčením (ochrana před škůdci a houbami) a další dva vrchní nátěry jsou aplikovány vysokotlakým stříkacím zařízením. Široké spektrum odstínů jak lazurovacích tak krycích barev uspokojí každého zákazníka.

Systém eurooken nabízí značné množství dělicích příček s jejichž pomocí lze měnit charakter okna podle nejrůznějších požadavků.